I Maraton Pisania Listów

10 grudnia 2015 roku, w kolejną rocznicę podpisania Deklaracji Praw Człowieka, w naszej szkole odbył się „I Maraton Pisania Listów”.

Akcję zorganizowała młodzież ze szkolnego Klubu UNESCO pod kierunkiem pani Anny Kołodziej.

Sama akcja polegała na napisaniu listów dotyczących przypadku czterech osób z różnych krajów: Iraku, Syrii, Meksyku i Salwadoru, których  prawa – czy to do wolności słowa, czy  sprawiedliwego procesu- są w ich krajach łamane. Pisząc listy mieliśmy na celu wywrzeć nacisk na rządy, przywódców  i decydentów. Każdy z listów ma ogromne znaczenie ponieważ  może stać się istotny w uwolnieniu niesłusznie więzionych osób,  jest realną pomocą dla tych, którzy walczą z niesprawiedliwością. Poza tym w ten sposób okazujemy wsparcie i solidarność z bohaterami i bohaterkami Maratonu.

W naszym maratonie wzięło udział 300 uczniów. Listy pisali także nauczyciele.

W całej Polsce, według szacunków Amnesty International, zostało napisanych 270 235 listów!!!

My też możemy zmieniać świat!!!!