Szkolenie z głogowskimi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej

żołnierze i uczniowie

Nasi dzielni Kadeci, w sobotę od samego rana, intensywnie wypoczywali podczas szkolenia z głogowskimi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Szkolenie rozpoczęło się marszem kondycyjnym z Głogowa do Chociemyśli, podczas którego kadeci ćwiczyli wytrzymałość i kondycję marszową.

Po przybyciu na miejsce szkolenia, na punktach nauczania, przygotowanych przez wojskowych instruktorów, a także instruktorów z Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego oraz Oddziału Ratownictwa Wodnego, kadeci zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym przez nurków, obserwowali jak wygląda pokonanie przeszkody wodnej przez wojskowych, a także jak wykorzystywane są drony zarówno przez wojsko oraz przez strażaków przy poszukiwaniu osób.

Kadeci zapoznali się z wojskowym sprzętem wykorzystywanym w nocnych działaniach oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie, tak samo jak żołnierze, otrzymali indywidualną rację żywnościową, która zapewniła im posiłek na cały dzień tego intensywnego szkolenia, zakończonego w późnych godzinach wieczornych powrotem, wojskowymi pojazdami do Głogowa.

żołnierze i uczniowie