Zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku

20 grudnia nastąpiło przewiezienie rzeczy zebranych przez uczniów do miejskiego schroniska. Otrzymanych obiektów było bardzo dużo, prawię się nie mieściły w samochodzie. To utwierdziło nas w zdaniu, że uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie są bardzo wrażliwi na krzywdę zwierząt.

Po przyjeździe do schroniska bardzo szybko przywitał nas mały piesek, który był szalenie szczęśliwy. Zaraz po nim zostaliśmy przyjęci przez pewną panią. Była niesamowicie ucieszona z przywiezionych darów. Szybko nam pokazała gdzie można dać przywiezione rzeczy. Psy znajdujące się w schronisku na widok obcych bardzo się cieszyły. Po podejściu do kojca każde zwierzę chciało zostać pogłaskane. W oczach tych małych pupili było widać szczęście i jednocześnie smutek. Na ich widok łzy stawały w oczach. Wiele tych zwierząt było w schronisku już wiele lat.

Wychodząc już napotkał nas bardzo smutny obrazek. Albowiem pewna para przywiozła małe szczeniaczki do oddania. Była to bardzo wstrząsająca scena.

Widok tych zwierząt zapada w pamięć na bardzo długie lata. Przywołuje żal i smutek. Miejmy nadzieję, że niedługo los tych zwierząt się poprawi i znajdą prawdziwy dom.